Výcvik AGILITY

AGILITY – parkúr pre psov – úžasný šport

Počuli ste už o AGILITY – parkúre pre psov ? Agility má pôvod v Anglicku, kde pred viac ako štvrť storočím vznikol podľa vzoru konských parkúrov.
Aj na Slovensku už získal tento šport svojich priaznivcov. Výcvik agility, agility kluby a agility semináre sú na Slovensku dobre organizované.
Viacero klubov organizuje preteky a existuje kvalitná reprezentácia Slovenska,
ktorá sa pravidelne zúčastňuje na otvorených majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta – to všetko naznačuje,
že rozvoj tohto športu je na správnej ceste, teda skôr v správnych rukách.

Nadšenie, ktoré na pretekoch agility tím predvádza (t.j. psovod so svojim psom) pri zdolávaní parkúru Vás utvrdí v tom, že výcvik je prevádzaný formou radostnej hry.
Pes musí byť maximálne ovládateľný, poslušný a upriamený na povel svojho pána. Na preteku, totiž pes nesmie mať ani len obojok.
Vzniknuté puto medzi psovodom a psom pri výcviku agility je založené na hre a postupnom zdolávaní prekážok na parkúre.
Dôležitá je nielen rýchlosť, obratnosť, ale i ovládateľnosť psa. Nesmieme sa však spoliehať len na psa, ale odpovedajúce kvality musí mať i psovod.

Agility je šport naozaj pre všetkých – bez rozdielu veku psovoda, alebo či je psík s PP alebo bez PP. Dôležitý je zdravotný stav, či už psovoda alebo psíka.
Agility môžu robiť deti a dospelí bez rozdielu veku, čistokrvní psi aj kríženci. Pokiaľ sa však rozhodneme pre vrcholový agility šport,
tak predsa len existujú plemená, ktoré sú pre agility vhodnejšie a tiež na pretekoch úspešnejšie.
Takisto vrcholných súťaží ako sú majstrovstvá sveta sa psy bez preukazu pôvodu zatiaľ nemôžu zúčastňovať.
Prevažujúce sú však schopnosti a možnosti daného jedinca bez ohľadu na plemeno.
Nedá sa však spoliehať len na psa, ale zodpovedajúce schopnosti musí mať i psovod. Začať môžeme i so starším psom, pokiaľ má aspoň základný výcvik poslušnosti.
U šteniat musíme pri nácviku skokových prekážok počkať až ukončia svoj telesný vývoj (záleží na veľkosti plemena) alebo aspoň tieto prekážky maximálne znížiť.

AGILITY sa trénuje už aj v Bratislavskej Dúbravke na cvičnom futbalovom ihrisku v blízkosti Štadióna ŠKP Dúbravka každý víkend v dopoludňajších hodinách
a na ul. Vápencová v Devínskej Novej Vsi.

Tréningy organizuje
Pavel Krátky – tréner agility.

AGILITY - parkúr pre psov - úžasný šport

Počuli ste už o AGILITY – parkúre pre psov ? Agility má pôvod v Anglicku, kde pred viac ako štvrť storočím vznikol podľa vzoru konských parkúrov. Aj na Slovensku už získal tento šport svojich priaznivcov. Výcvik agility, agility kluby a agility semináre sú na Slovensku dobre organizované. Viacero klubov organizuje preteky a existuje kvalitná reprezentácia Slovenska, ktorá sa pravidelne zúčastňuje na otvorených majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta - to všetko naznačuje, že rozvoj tohto športu je na správnej ceste, teda skôr v správnych rukách.

Nadšenie, ktoré na pretekoch agility tím predvádza (t.j. psovod so svojim psom) pri zdolávaní parkúru Vás utvrdí v tom, že výcvik je prevádzaný formou radostnej hry. Pes musí byť maximálne ovládateľný, poslušný a upriamený na povel svojho pána. Na preteku, totiž pes nesmie mať ani len obojok. Vzniknuté puto medzi psovodom a psom pri výcviku agility je založené na hre a postupnom zdolávaní prekážok na parkúre. Dôležitá je nielen rýchlosť, obratnosť, ale i ovládateľnosť psa. Nesmieme sa však spoliehať len na psa, ale odpovedajúce kvality musí mať i psovod.

Agility je šport naozaj pre všetkých – bez rozdielu veku psovoda, alebo či je psík s PP alebo bez PP. Dôležitý je zdravotný stav, či už psovoda alebo psíka. Agility môžu robiť deti a dospelí bez rozdielu veku, čistokrvní psi aj kríženci. Pokiaľ sa však rozhodneme pre vrcholový agility šport, tak predsa len existujú plemená, ktoré sú pre agility vhodnejšie a tiež na pretekoch úspešnejšie. Takisto vrcholných súťaží ako sú majstrovstvá sveta sa psy bez preukazu pôvodu zatiaľ nemôžu zúčastňovať. Prevažujúce sú však schopnosti a možnosti daného jedinca bez ohľadu na plemeno. Nedá sa však spoliehať len na psa, ale zodpovedajúce schopnosti musí mať i psovod. Začať môžeme i so starším psom, pokiaľ má aspoň základný výcvik poslušnosti. U šteniat musíme pri nácviku skokových prekážok počkať až ukončia svoj telesný vývoj (záleží na veľkosti plemena) alebo aspoň tieto prekážky maximálne znížiť.

AGILITY sa trénuje už aj v Bratislavskej Dúbravke na cvičnom futbalovom ihrisku v blízkosti Štadióna ŠKP Dúbravka každý víkend v dopoludňajších hodinách a na ul. Vápencová v Devínskej Novej Vsi.

Tréningy organizuje Pavel Krátky - tréner agility.

 

Pavel Krátky – VÝCVIK AGILITY

Termín: JANUÁR – DECEMBER

Miesto:

AGILITY CENTRUM BRATISLAVA

Dúbravka
ul. Mikuláša
Schneidera-Trnavského
Štadión ŠKP

AGILITY CENTRUM BRATISLAVA
Devínska Nová Ves
ul. Vápencová 10
park Potočná

Tréner: Pavel Krátky – VÝCVIK AGILITY


0905 320 348


0950 423 999

IČO: 11 89 34 86

DIČ: 10 20 160 119

REGISTER: 101 – 3574

SWIFT: TATR SK BX

IBAN: SK79 1100 0000 0029 2783 4763